Međunarodni glazbeni festival Dubrovnik u pozno ljeto

30. kolovoza – 24. rujna 2019.

Međunarodni glazbeni festival Dubrovnik u pozno ljeto je festival organiziran od strane Dubrovačkog simfonijskog orkestra prvi put 2013. godine i već prve godine nailazi na sjajno prihvaćanje publike. Festival započinje potkraj kolovoza i traje gotovo cijeli rujan, a njegov cilj je zadržati prisutnost glazbe i kulturnog života i nakon Dubrovačkih ljetnih igara.

Program uključuje niz događanja - simfonijskih koncerata, komornih koncerata te recitala, a svi se održavaju u prekrasnom ambijentu Kneževa dvora. Hrvatski umjetnici u suradnji s međunarodno priznatim gostujućim umjetnicima sviraju poznata djela svjetskih, ali i hrvatskih skladatelja. Glazbeni direktor festivala u 2019. godini je glavni dirigent DSO-a, Marc Tardue.

Prethodnih godina festivala na festivalu su nastupale brojni domaći i inozemni izvođači. Neki od njih su: Viktor Tretyakov, Natalia Likhopoi, James Dick, Janja Vuletić, Dubravka Tomšič, Diego Tosi, Giovanni Angeleri, Aleksey Semenenko, Severin von Eckardstein, Dmitry Sinkovsky, Martina Filjak, Daniel Froschauer, Dubravka Mušović Šeparović, Marija Grazio, Naira Asatrian, Maroje Brčić, Marija Pavlović, Marin Maras, Đana Kahriman, Srđan Bulat, Katja Markotić, Nikolina Pinko, Martina Gojčeta Silić, Marko Fortunato, Marko Špehar, Matija Dedić, Darko Jurković, ali i poznate dirigente poput Christopha Campestrinija, Thomasa Rosnera, Stefana Sanderlinga, Nicholasa Miltona, Renchanga Fua, Charlesa Olivieri-Munroea, Christopha Koeniga, Darrella Ang, TaeJung Leeja. Bilo je i suradnji poput one sa Komornim studiom Zagrebačke filharmonije, Akademskim zborom Pro musica, Laus akademijom i ansamblom Plazarius.

Sudionici festivala 2019. godine:

Dubrovački simfonijski orkestar
Marc Tardue (SAD)
Christoph Campestrini (Austrija)
Nicholas Milton (Australija)
Christoph Koenig (Njemačka)
Emmanuel Tjeknavorian, violina
Aleksey Semenenko, violina (Ukrajina).
Inna Firsova, klavir (Rusija)
Petrit Ceku, gitara
Jasminka Stančul, klavir
Symphony4Vienna, gudački kvartet, članovi Bečkog simfonijskog orkestra,
Crnogorski simfonijski orkestar
Zbor Romeo i Julija (Švedska)
Valerija Nikolovska band
Koncert u suradnji s Laus Akademijom Dubrovnik

 

PROGRAM

30.8. Petak
Knežev dvor u 21 sat
Otvorenje Festivala
Dubrovački simfonijski orkestar
Nicholas Milton, dirigent
Emmanuel Tjeknavorian, violina


B. Bersa                                       Idila
Čajkovski                                     Violinski koncert u D duru, op. 35
B. Dvorak                                     Simfonija br. 9 u e molu, op. 95 ‘Iz novoga svijeta’

1.9. Nedjelja
Knežev dvor u 21 sat
Off program
Violin & Piano Masters, najbolji mladi violinisti i pijanisti
Koncert organiziran u suradnji s Laus Akademijom Dubrovnik

3.9. Utorak
Knežev dvor u 21 sat
Dubrovački simfonijski orkestar
Spanish program
Marc Tardue, dirigent
Petrit Ceku, gitara


J.C. de Arriaga              Simfonija u D duru
J. Rodrigo                     Concerto de Aranjuez
M. De Falla                   El Sombrero de Tres Picos, Suita br. 1 i 2.

5.9. Četvrtak
Knežev dvor u 21 sat
Recital
Petrit Ceku, gitara

Johann Sebastian Bach (1685.-1750.)
(Obrada: Valter Dešpalj)
Prva suita za violončelo solo BWV 1007
Prélude
Allemande
Courante
Sarabande
Menuet I, II
Gigue

Franz Schubert (1797.-1828.)
(Obrada: Johann Kaspar Mertz)
3 pjesme
Lob der Thränen
Aufenthalt
Ständchen

Dionisio Aguado (1784.-1849.)
Fandango, op. 16

Stjepan Šulek (1914.-1986.)
Tri trubadurske
Sjeta
Sonet
Svečanost

Francisco Tárrega (1852.-1909.)
Mazurka "Marieta"
Recuerdos de la Alhambra
Danza Mora

Mario Castelnuovo-Tedesco (1895.-1968.)
Capriccio Diabolico, op. 85a

6.9. Petak
Knežev dvor u 21 sat
Dubrovački simfonijski orkestar
Christoph Campestrini, dirigent
Aleksey Semenenko, violina (Ukrajina) 


L. van Beethoven                                  Simfonija br. 7 u A duru, op. 92
J. Brahms                                              Koncert za violinu i orkestar u D duru, op. 77

10.9. Utorak
Knežev dvor u 21 sat
Recital
Aleksey Semenenko, violina (Ukrajina) 
Inna Firsova, klavir

E. Grieg                                       Sonata za violinu i klavir br. 2, op. 13
H. Wieniawski                          Legende, op.17 
K. Szymanowski                     Myths: La fontaine d'Arethuse za violinu i klavir op. 30/1 
W. Lutoslawski                        Subito
E. Ysaye                                         Sonata za solo violinu br. 6, op. 24 
                                                         Poéme br. 2 „Au rouet“ op. 13 
I. Stravinsky                              Divertimento za violinu i klavir

12.9. Četvrtak
Knežev dvor u 21 sat
Valerija Nikolovska, vokal
Viktor Lipić, klavir
Darko Jurković, gitara
Alan Polzer, bubnjevi
Koncert organiziran u suradnji s Jazz clubom Trubadur

13.9. Petak
Knežev dvor u 21 sat
Dubrovački simfonijski orkestar
Christoph Koenig, dirigent (Njemačka)
Symphony4Vienna, gudački kvartet


L. Spohr                                           Koncert za gudački kvartet i orkestar u a molu, op. 131
A. Dvorak                                         Simfonija br. 8 u G duru, op. 88

16.9. Ponedjeljak
Knežev dvor u 21 sat
Off program
Komorni koncert
'Enigma' Ivan Mane Jarnović
Koncert u suradnji s Laus akademijom Dubrovnik

17.9. Utorak
Knežev dvor u 21 sat
Zbor Romeo i Julija (Švedska)

G. Boccaccio             Dekameron i italijanska renesansna glazba

18.9. Srijeda
Knežev dvor u 21
Dubrovački simfonijski orkestar
Zbor Romeo i Julija ( Švedska)

C. Monteverdi, H. Purcell, J. B. Lully

19.9. Četvrtak
Knežev dvor u 21 sat
Symphony4Vienna, gudački kvartet
Jasminka Stančul, klavir

J. Haydn                                     Gudački kvartet  op. 20 br. 6 u A duru, Hob III:36
L. van Beethoven                     Gudački kvartet br. 2 u G duru, op. 18
A. Dvorak                                     Klavirski kvintet br. 2 u A duru, op. 81 'Bečki'

20.9. Petak
Knežev dvor u 21 sat
Marc Tardue, dirigent
Jasminka Stančul, klavir


L. van Beethoven                Koncert za klavir i ork. br. 3 u c molu, op. 37
L. van Beethoven                Simfonija br. 3 u Es duru, op. 55 'Eroica'

24.9. Utorak
Knežev dvor u 21 sat
Crnogorski simfonijski orkestar

 



 

dbk logotzlogo

     valamarsun gardens logo