Page could not be found. 404 Error

Odluka o provođenju javnog natječaja za prodaju rabljenog službenog vozila

Dubrovački simfonijski orkestar (OIB: 74755178858)
Branitelja Dubrovnika 29
20 000 Dubrovnik

Dubrovnik, 27. veljače 2024. godine

Br. 174/24

Na temelju članaka 23. i 43. Statuta Dubrovačkog simfonijskog orkestra, Upravno vijeće je na XXVII. sjednici održanoj 26. veljače 2024.g. donijelo

ODLUKU
o provođenju javnog natječaja
za prodaju rabljenog službenog vozila

I.
Određuje se prodaja rabljenog službenog vozila – osobnog automobila marke: VOLKSWAGEN POLO, kategorija M1, reg. oznake: DU 722 DC, u vlasništvu DSO-a:
-oblik karoserije: zatvoreni
-boja vozila: crvena
-broj šasije: WVWZZZ9NZ5D055466
-snaga motora: 55 kW
-broj sjedećih mjesta: 5
-u prometu od: 19.08.2005.g.
-registriran do: 03.08.2024.g.
-prijeđeni kilometri: 205.100 km
-vrsta goriva: benzin

II.
Početna cijena vozila iznosi 800,00 eura s uključenim PDV–om.
Troškove u svezi s prijenosom vlasništva, plaćanja poreza i druge eventualne troškove snosi kupac.
III.
Kupoprodaja pokretnine iz točke I. ove Odluke će se realizirati zaključenjem ugovora po kojem kupac treba uplatiti ukupnu ugovorenu kupoprodaju cijenu sukladno ispostavljenom računu, a nakon uplate kupac prodavatelju dostavlja dokaz uplate kupoprodajne cijene, te se potom dopušta prijenos vlasništva i preuzimanja posjeda na ime kupca.

IV.
Prodaja se obavlja prikupljanjem pisanih ponuda, fizičkih osoba ili pravnih osoba sa sjedištem u Republici Hrvatskoj.
Navedeno vozilo se prodaje u viđenom stanju, po načelu viđeno – kupljeno, što isključuje sve naknadne prigovore kupca.
Vozilo koje je predmet ovog natječaja može se pogledati radnim danima (od ponedjeljka do petka) u vremenu od 12 do 14 sati (u 20236 Mokošica), do isteka roka za dostavu ponuda, uz prethodnu najavu na broj telefona 091 613 73 11.
Pravo podnošenja ponuda imaju sve fizičke i pravne osobe koje prema važećim propisima mogu stjecati pokretnine na području Republike Hrvatske.
Ponuda se podnosi na pripremljenom obrascu – Ponudbenom listu koji se nalazi u prilogu natječaja.
Nepotpune ponude, odnosno ponude uz koje nisu dostavljeni obvezni prilozi, neće se razmatrati.
Ponuda ponuditelja koji ponudi iznos manji od početne cijene će se odbiti.
Ponude se dostavljaju preporučenom poštom ili osobnom dostavom u zatvorenoj omotnici na adrese:
1. Dubrovački simfonijski orkestar, Svetoga Dominika 9, 20 000 Dubrovnik
(adresa za dostavu u slučaju osobne dostave),
2. Dubrovački simfonijski orkestar, Branitelja Dubrovnika 29, 20 000 Dubrovnik (adresa za dostavu u slučaju preporučene pošiljke):
(S naznakom „Ponuda za kupnju vozila: marke: WW POLO, reg. oznake: DU 722 DC“)

Krajnji rok za podnošenje ponuda je 8. ožujka 2024. godine do 14:00 sati.
Ponude zaprimljene nakon navedenog roka smatraju se zakašnjelima i neće se razmatrati.
Podnošenjem ponude ponuditelj je suglasan da Dubrovački simfonijski orkestar može prikupljati, koristiti i obrađivati dostavljene podatke u svrhu provedbe postupka javnog natječaja za prodaju službenog vozila, sukladno propisima o zaštiti osobnih podataka.
V.
Najpovoljnijom ponudom smatrat će se ponuda, koja uz isključivo ispunjenje svih uvjeta natječaja, s priloženom traženom dokumentacijom, sadrži i najviši ponuđeni iznos.
Ukoliko dva ili više ponuditelja ponude isti najviši iznos, povoljnijom ponudom će se smatrati ponuda ponuditelja koja je prije zaprimljena.
O ishodu natječaja svi ponuditelji će biti pismeno obaviješteni u roku od 8 dana od dana otvaranja ponuda.

VI.
Nakon što dobije obavijest o prihvaćanju ponude najpovoljniji ponuditelj dužan je u roku od 8 dana od poziva pristupit sklapanju kupoprodajnog ugovora, te uplatiti ponuđenu cijenu vozila.
Ukoliko ponuditelj ne izvrši navedene radnje smatrat će se da je odustao od ponude, te će u tom slučaju Dubrovački simfonijski orkestar kupoprodaju vozila ponuditi sljedećem najpovoljnijem ponuditelju.
Dubrovački simfonijski orkestar zadržava pravo odbiti svaku ponudu ili poništiti ovaj javno objavljeni poziv na način na koji je i objavljen, prije zaključenja odgovarajućeg ugovora, bez obveza prema ponuditeljima i bez posebnog obrazloženja.

VII.
Ovlašćuje se ravnatelj Dubrovačkog simfonijskog orkestra na provedbu ove Odluke.

VIII.
Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja, a objaviti će se na web stranici i oglasnoj ploči Dubrovačkog simfonijskog orkestra.

Predsjednica Upravnog vijeća:
Nikolina Pozniak


Preuzmi ponudbeni list:

Povodom Dana Dubrovačko-neretvanske županije učenici glazbenih škola nastupili s Orkestrom

Povodom Dana Dubrovačko-neretvanske županije
učenici glazbenih škola nastupili s Orkestrom

Povodom proslave Dana Dubrovačko-neretvanske županije, u Revelinu je održan koncert na kojem su s Dubrovačkim simfonijskim orkestrom pod ravnanjem maestra Pavla Zajceva nastupili učenici glazbenih škola.

 

Troje učenika Umjetničke škole Luke Sorkočevića: Lovro Marković, violončelo; Karmen Begić, violina i Paula Ćatić, violina i troje učenika iz Osnovne glazbene škole Metković: Nela Bulum, klarinet; Ema Bulum, flauta i Matea Gutić, violina nastupilo je s orkestrom ovom prilikom. Na programu koncerta našla su se djela W.A. Mozarta, D. Poppera, E. Cossetta, J.B. Accolaya, G. Martina i drugih skladatelja.

 

Inače, koncert mladih glazbenika, odnosno učenika iz glazbenih škola s DSO-om tradicionalno se svake godine održava u sklopu programa obilježavanja Dana županije.

Veličanstvena izvedba Requiema u prepunoj crkvi Male braće

Više od 160 izvođača
Veličanstvena izvedba Requiema u prepunoj crkvi Male braće

 

Izvedbom grandioznog djela Giuseppea Verdija, „Messa da Requiem“, zaključeno je ovogodišnje izdanje manifestacije Kršćansko lice kulture. Prostor crkve Male braće bio je ispunjen do posljednjeg mjesta, tako da je brojna publika koncert slušala na nogama pred vratima crkve. Bio je to prizor dostojanstven samoga djela, jednog od najznačajnijih i vjerojatno najzahtjevnijih djela u cjelokupnoj vokalno-instrumentalnoj glazbenoj literaturi.

Više od 160 izvođača sudjelovalo je u ovoj veličanstvenoj izvedbi: Dubrovački simfonijski orkestar, Akademski zbor Pro musica kojemu su se pridružili i Zbor Srednje glazbene škole Ivana pl. Zajca (don Dragan Filipović, zborovođa), Mješoviti zbor Studija glazbe FPMOZ SUM (Katja Krolo-Šarac, zborovođa) i Zbor župe sv. Mateja “Benedikt” (Emil Bevanda, zborovođa), četiri solista: sopranistica Alketa Cela, mezzosopranistica Sanja Anastasia, tenor Kim Jeongkyu i bas Ivan Tomašev, a sve pod ravnanjem karizmatičnog maestra Noormana Widjaje.

Na kraju koncerta dubrovački biskup mons. Roko Glasnović zatvorio je manifestaciju Kršćansko lice kulture i ususret Velikom tjednu poručio okupljenima da pokušaju otkriti i kršćansko lice koje je lice ljubavi.

Koncert je organiziran u suradnji DSO-a, Akademskog zbora Pro Musica i Vijeća za kulturu i znanost Dubrovačke biskupije, a uz potporu Grada Dubrovnika i Turističke zajednice grada Dubrovnika.

Mjesec mladeži i Dubrovačkog simfonijskog orkestra

Dubrovački simfonijski orkestar kao i svake godine mjesec ožujak posvećuje djeci i mladima. Pred nama je niz koncerata na kojima kao solisti nastupaju učenici Umjetničke škole Luke Sorkočevića.

Tako će u četvrtak 16. ožujka s Dubrovačkim simfonijskim orkestrom kojim ravna maestro Ivan Hut, nastupiti učenici Lena Eva Crnjak (violončelo), Elza Filipović (violončelo), Donatella Ivulić (violina), Blanka Franušić (rog), Nevia Miloslavić (flauta), Martin Hazdovac (tenor), Ana Burić (flauta) i Ines Begić (flauta). Sutradan, u petak 17. ožujka nastupit će Đive Ćatić (violončelo), Marta Kekez (violončelo), Paula Ćatić (violina), Lovro Marković (violončelo), Karmen Begić (violina), Dominik Palić (klarinet), Ana Burić (flauta) i Martin Hazdovac (tenor).

Na koncertu 23. ožujka s orkestrom će nastupiti Lucijana Benić (flauta), Lucija Perkić (flauta), Ema Tonković (violončelo), Bruna Butigan (violončelo), Iva Nodilo (violončelo), Marta Ćatić (violončelo), Luka Šerić (tenor), Dorotea Bagović (violina), Ivana Đanić (violina), Roko Negodić (saksofon) i Ivano Urljević (kontrabas).

Svi koncerti učenika s DSO-om održat će se u Revelinu s početkom u 19.30 sati, a ulaz je slobodan.

U svrhu edukacije i približavanja klasične glazbe djeci i mladima, u jutarnjim terminima održavati će se organizirani edukativni koncerti “Djeca sviraju djeci” na kojima će prisustvovati učenici dubrovačkih osnovnih i srednjih škola. Ovi koncerti održavati će se 15.3., 16.3., 17.3. i 23.3.

X. Međunarodni glazbeni festival Dubrovnik u pozno ljeto

26.8. – 23.9. 2022. “The Winner’s Circle”

Dubrovački simfonijski orkestar priprema deseto, jubilarno izdanje svojeg festivala “Dubrovnik u pozno ljeto” koji će ove godine okupiti eminentne glazbenike iz Hrvatske i svijeta. Njihovo umijeće i talent omogućilo nam je da okupimo pravi pobjednički krug, jer je većina naših ovogodišnjih gostiju osvojilo prestižne nagrade na međunarodnim glazbenim natjecanjima.

Umjetnički direktor festivala je šef dirigent DSO-a Marc Tardue.

Pretprogram festivala MGF Dubrovnik u pozno ljeto otkriva ovogodišnje glazbenike i raspored koncerata. Informacije o ulaznicama i programu pratite na našim društvenim mrežama, web stranici i kroz lokalne medije.

 

Dubrovački solisti i maestro Pavle Zajcev

Dubrovačko glazbeno proljeće ide dalje. Nakon uspješnog koncerta B&P septeta u Dvoru, najavljujemo novi koncert sa sjajnim mladim solistima iz redova DSO-a.

U petak, 20. svibnja u 21 sat u Kneževom dvoru uz maestra Pavla Zajceva nastupa Dubrovački simfonijski orkestar, a kao solisti ovaj put pred publiku izlaze Đana Kahriman, koncert majstorica DSO-a i Šimun Končić, violist.

Na ovotjednom programu naći će se Simfonija br. 7 Luke Sorkočevića, a nakon toga će solisti uz Orkestar izvesti Sinfoniju Concertante za violinu i violu u Es duru, K. 364 W. A. Mozarta. Za kraj je ponovno Mozart – Simfonija br. 35 u D duru, K. 385 ‘Haffner’.

 

Pavle Zajcev (1976. Zagreb, Hrvatska) violončelist, profesor i dirigent, diplomirao je violončelo na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi Valtera Dešpalja, nakon čega je nastavio kao poslijediplomski student kod Ivana Monighettija na Muzičkoj akademiji u Baselu. Kao solist nastupao je sa Zagrebačkom filharmonijom, Zagrebačkim solistima, Simfonijskim orkestrom Hrvatskog radija, Hrvatskim komornim orkestrom,

Conductor

Dubrovačkim simfonijskim orkestrom i Varaždinskim komornim orkestrom uz dirigente Pavla Dešpalja, Paola Paronija, Nicolaia Alexeeva, Mladena Tarbuka i Marka Letonje. Bio je finalist 2. međunarodnog natjecanja violončela Antonio Janigro 2000. u Zagrebu, Hrvatska. Kao komorni glazbenik svirao je u mnogim ansamblima s partnerima poput Juliana Rachlina, Misha Maiskyja, Torleifa Thedeena, Gordana Nikolića, Lawrencea Powera, Đure Živkovića, Edina Karamazova, Pavla Mašića, Dmitrija Sinkovskog. Kao jedan od osnivača Zagrebačkog klavirskog trija pohađao je majstorske tečajeve kod Issaca Sterna, Leona Fleishera, Wu Hana, Mathiasa Kirshnereita, članova Borodina, Juilliarda, Emersona, Bartoka, Voglera, Albana Berga i Smetane gudačkih kvarteta, Grieg Tria. Sa zagrebačkim Triom Pavle je osvojio 2. nagradu na natjecanju Charles Hennen 1999. i 1. nagradu na TICC-u (Trondheim) 2000. Trio je nastupao u Hrvatskoj, Nizozemskoj, Njemačkoj, Austriji, Sloveniji, Srbiji, Izraelu, Norveškoj, Poljskoj i Kanadi .

Godine 2002. postao je glavni violončelist Simfonijskog orkestra Hrvatskog radija i tu dužnost obnašao do 2010. Redovito snima za Hrvatsku radioteleviziju. Od 2005. do 2013. godine bio je docent, a tada postaje izvanredni profesor komorne glazbe na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Od 2011. do 2014. umjetnički je voditelj i dirigent novoosnovanog Komornog gudačkog orkestra Hrvatskog Jeunesse Musicalesa.

Godine 2017. Pavle je započeo studij dirigiranja u klasi profesora Mladena Tarbuka i Tomislava Fačinija na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Kao student vodio je nekoliko projekata s različitim ansamblima Akademije, Mozartovu operu ‘Cosi fan tutte’ u Narodnom kazalištu, Mahlerov ciklus ‘Des Knaben Wunderhorn’, simfonijski program (Brahmsov violinski koncert, suita Firebird Stravinskog) i operni projekt ‘Suor Angelica ‘ (operni kolaž djela Puccinija, Poulenca, Hindemitha, Barbera, Klosea, Tarbuka, Mozarta, Ravela i Messiaena).

Đana Kahriman rođena je 1989. godine u Dubrovniku. Glazbeno obrazovanje započinje u Umjetničkoj školi Luke Sorkočevića, u klasi prof. Ivančice Kalanj. Diplomirala je 2011. na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, u klasi prof. Leonida Sorokowa. Tijekom školovanja osvaja brojne nagrade na državnim i međunarodnim natjecanjima.

Solistički je nastupila uz orkestre kao što su Dubrovački simfonijski orkestar, Sarajevska filharmonija, Filharmonija grada Kaunasa, Zagrebačka filharmonija, Simfonijski orkestar HRTa,  Varaždinski komorni orkestar, Gudački orkestar HGMa, Zadarski komorni orkestar i Zagrebački solisti. Kao solistica i komorna glazbenica nastupa na Dubrovačkim ljetnim igrama, Osorskim glazbenim večerima, Samoborskoj glazbenoj jeseni, Glazbenim večerima u sv. Donatu, Festivalu hrvatske glazbe u Beču, Memorijalu Franjo Krežma, Glazbenoj sceni Amadeo, Muzičkom biennalu, festivalima Dubrovnik u pozno ljeto i Stradun classic.

Usavršavala se na seminarima uglednih pedagoga kao što su Leonid Sorokow, Marina Sorokowa, Goran Končar, Grigorij Zhislin, Zakhar Bron, Boris Kuschnir, Viktor Tretyakov. Kao komorna glazbenica djeluje u pierrot ansamblu Glazbene staze i kvartetu Dubrovačkog simfonijskog orkestra. Dobitnica je nagrada Stjepan Šulek i Ivo Dražinić. Od 2011. članica je Zagrebačkih solista, a od 2015. koncertna majstorica Dubrovačkog simfonijskog orkestra.

Šimun Končić je rođen u Dubrovniku 1991. godine gdje je završio osnovnu i srednju školi u klasama prof. Ivančice Kalanj i prof. Eveline Šegović. Nastavio je školovanje na Muzičkoj akademiji u Zagrebu gdje je i diplomirao u klasi prof. Milana Čunka. Osvajao je brojne nagrade na državnim natjecanjima u solističkim i komornim kategorijama. Usavršavao se kod uglednih profesora: Bruno Giuranna, H.P. Ochsenhofer, Pavle Zajcev… Od 2017. radi kao vođa viola u Dubrovačkom simfonijskom orkestru.

Završni koncert masterclassa “Lovro pl. Matačić” u Dvoru

U Dubrovniku se, u suradnji s Dubrovačkim simfonijskim orkestrom održava 10. međunarodni seminar orkestralnog dirigiranja „Lovro pl. Matačić“ koji vodi eminentni dirigent, maestro Uroš Lajovic. Seminar traje od 18. do 23. travnja, a završni koncert ovog intenzivnog glazbenog ciklusa održat će se sutra, 23. travnja u 20 sati u Kneževom dvoru.

Ove godine na seminaru sudjeluje sedam dirigenata iz cijelog svijeta: Vanessa Benelli Mosell (Italija), Jooyoung Chang (Austria), Antonio Lajara Angel (Španjolska), Sabatino Servilio (Italija), Sebastian Jimenez (Kolumbija), Harry Kam Hung Lai (Hong Kong) i Jun Kim (Koreja / SAD).

Tijekom ovog tjedna dirigenti su pod mentorstvom maestra Uroša Lajovica i Dubrovački simfonijski orkestar učili o tehnikama dirigiranja, pripremajući sjajan klasični repertoar. Tako će dubrovačka publika moći uživati u idućim skladbama:

W.A. Mozart:  Simfonija br. 31 u D duru, ‘Pariška’ K. 297

W. A. Mozart Divertimento u D duru, K.136I

Stravinsky: Pulcinella, orkestralna suita K. 034

Ulaz na koncert je slobodan!

Sponzori ovogodišnjeg masterclassa su: Fond Lovro i Lily Matačić, Ministarstvo kulture i medija RH, TZ Grada Dubrovnika i Pucić Palace.

*************************************************************************

Fond Lovro & Lilly Matačić je osnovan 1987. godine, u skladu s oporukom svojih nositelja, Maestra Lovra von Matačića i njegove supruge Lilly. Cilj te neprofitne udruge je podržati i promovirati umjetnički razvoj mladih i talentiranih dirigenata u Hrvatskoj i diljem svijeta, kao i objaviti i dokumentirati izvođenje radova koji će promicati umjetničke dosege Maestra Lovra von Matačića. Zaklada podupire mlade dirigente prvenstveno kroz donacije i kroz organizaciju jednog velikog međunarodnog natjecanja za dirigente koji se održava svake četiri godine u Zagrebu. Zaklada je dosad ponudila stipendije ili druge vrste financijske potpore brojnim mladim hrvatskim dirigentima na početku njihove karijere.

Maestro Uroš Lajovic rođen je u Ljubljani. Kompoziciju i dirigiranje studira na Muzičkoj akademiji u Ljubljani, gdje diplomira 1967. i 1969. godine. Izvanredna dostignuća na oba smjera donose mu Studentsku Prešernovu nagradu za 1968. te 1969. godinu. Nastavlja studije na bečkoj Visokoj školi za glazbu i scenske umjetnosti u klasi profesora Hansa Swarowskog, gdje 1971. godine diplomira s najvećim uspjehom i osvaja Diplomantsku nagradu. Usavršava se na Salzburgškoj ljetnoj akademiji kod profesora Bruna Maderne 1968. i 1969. godine.

U razdoblju od 1972. do 1991. djeluje u Slovenskoj filharmoniji, isprva kao pomoćni, a od 1978. godine kao stalni dirigent. U isto vrijeme obnaša dužnost vođe Komornog orkestra RTV Slovenije od 1974. do 1976., šefa dirigenta Simfonijskog orkestra Hrvatske radiotelevizije od 1979. do 1981., a 1988. osniva Komorni orkestar Slovenicum s kojim dvanaest godina organizira koncertne serijale u Ljubljani i nastupa diljem Slovenije. Od 2001. do 2005. obnaša dužnost šefa dirigrenta Beogradske filharmonije, a godine 2009. postaje umjetnički savjetnik te stalni gost dirigent Zagrebačke filharmonije.

Godine 1989. počinje djelovati kao profesor dirigiranja na Visokoj školi za glazbu i scenske umjetnosti u Beču, gdje 1991. godine postaje redovni profesor. Njegovu dirigentsku klasu pohađalo je oko 300 studenata iz 58 zemalja. Od 2011. do 2014. godine djeluje kao redovni profesor dirigiranja na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, a u mirovinu odlazi s bečke Visoke škole za glazbu i scenske umjetnosti 2012. godine. Kao gostujući profesor održava majstorske tečajeve u Stockholmu (2001.), Vilniusu (2001.), Constanti (2006.), Šangaju (2012.) i Hong Kongu (koncerte i majstorske tečajeve od 2009.-2012.).

Osim rada u domicilnim institucijama, Uroš Lajovic nastupa diljem Europe, u SAD, Kolumbiji (Bogota), Južnoj Koreji (Seoul), Tajvanu (Taipei), Hong Kongu, Kini (Shenzhen) i Japanu (Tokyo, Hiroshima). Tijekom svoje dugogodišnje karijere nastupio je na preko 1.350 koncerata, ravnao brojnim simfonijskim orkestrima i ansamblima (preko 90) te pratio više od 850 solista.

Uroš Lajovic dobitnik je brojnih nagrada i priznanja, među kojima je najnovija Počasni križ za znanost i umjetnost Republike Austrije koji mu je austrijsko Ministarstvo obrazovanja, umjetnosti i kulture uručilo u studenom 2013. godine.

Korizmeni koncert Dubrovačkog simfonijskog orkesta

Veliki tjedan se približava, pa tako i tradicionalni Korizmeni koncert Dubrovačkog simfonijskog orkestra.

U subotu, 9. travnja u 20 sati u Katedrali održat će se koncert Dubrovačkog simfonijskog orkestra pod vodstvom maestra Ivana Huta, uz solističke nastupe Adele Golac-Rilović (sopran), Tanje Ruždjak (sopran) i Martine Menegoni (mezzosopran).

Na programu se nalaze prigodne skladbe:

  1. Albinoni: Adagio u g molu, (inst. P. Dešpalj)
  2. Verdi: Ave Maria (1880.)
  3. Stradella: Aria di Chiesa “Pietà, Signore!” (obr. Pavle Dešpalj)
  4. Pergolesi: Stabat Mater, P. 77

************************************************************************

Ivan Hut dirigent i violist, rođen je u Puli 1982. godine. Od svoje 5. godine živi u Splitu te sa 8. godina upisuje violinu u Glazbenoj školi Josipa Hatzea. Za vrijeme svog školovanja u Kraljevini Nizozemskoj pohađao je usavršavanja kod Mo. Kennetha Montgomerya (Orkestar 18. stoljeća ), Mo. Etienne Siebensa i Mo. Antony Hermusa. Sudjelovao je kao asistent prof. Leendersu u projektu Codartsa – koncert Simfonijskog orkestra Codarts na Gergiev festivalu u Rotterdamu kojim je ravnao Mo. Valery Gergiev. Godine 2016. završava studij dirigiranja (bachelor) s opernim debutom „Suor Angelica“ G. Puccinia, u reziji Michala Znanieckog. 2016. godine upisuje magisterijski studij u istoj klasi prof. Leednersa s ciljem specijaliziranja za problematiku i utjecaj „tradicije“ kod izvođenja opera G. Verdija. Među mentorima je bio i Mo.Yannick Nezet Seguin (Metropolitan opera New York). Među najzapaženijim suradnjama izdvajaju se Sinfonia Rotterdam (Concertgebouw Amsterdam), Zagrebačka filharmonija (Novogodišnji te Božićni koncert), Simfonijski orkestar HRT-a (snimanje djela hrvatskih kompozitora), Zadarski i Varaždinski komorni orkestar te Orchestra Sinfonica della Universidad del Guanajuato. Bio je stipendist fonda „ Lovro i Llly Matačić“ te „Het Kersjes fonds“, fundacije za mlade dirigente Kraljevine Nizozemske. Od prosinca 2020. godine maestro Ivan Hut obnaša dužnost dirigenta u Dubrovačkom simfonijskom orkestru.

Adela Golac-Rilović rođena je u Zagrebu. Na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji diplomirala je solo pjevanje 1997. u klasi profesorice Snježane Bujanović-Stanislav te magistrirala 2000. godine u klasi profesorice Dunje Vejzović. Debitirala je u Operi HNK u Splitu ulogom Euridice u operi Jacquesa Offenbacha Orfej u podzemlju 1999. godine. Članica Opere HNK u Zagrebu postala je 2001. godine a prvakinja Opere 2008. godine. Nagrade Nagrada Porin za najbolju izvedbu većeg komornog sastava ili zbora s instrumentalnom pratnjom, odnosno komornog ili simfonijskog orkestra za izvedbu Podnevne simfonije Borisa Papandopula, 2003. Nagrada Marijana Radev za ulogu Mirjane u istoimenoj operi Josipa Mandića u režiji Petra Selema, pod glazbenim vodstvom Nikše Bareza i izvedbi Opere HNK u Zagrebu, 2008. Nagrada Marijana Radev za ulogu Helene u Sicilijanskim večernjima G. Verdija, 2016.

Conductor

Tanja Ruždjak završila je poslijediplomski studij na Bečkom Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u klasi prof. Claudije Visce (2019). Diplomirala je u klasi prof. Martine Zadro 2012., a magistrirala na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Dunje Vejzović 2013. godine. Uspješno je nastupala u zemlji i inozemstvu (Italija, Austrija, Slovenija, Nizozemska, Španjolska, SAD, Australija i dr.). Kao koncertna pjevačica izvodila je djela poput “Misse Apostolice” G. Wirtha ,”Missu brevis u Bduru” W. A. Mozarta, kantatu “Laudate pueri Dominum“ G. F. Haendela, San ljetne noći F. Mendelssohna, Beethovenovu devetu simfoniju, Stabat Mater G.P. Pergolesija, Stabat Mater A.Dvoržaka i mnoga druga. Redovito nastupa s pijanistom Danijelom Gašparovićem. Dobitnica je više nagrada na međunarodnim natjecanjima (druga nagrada na Međunarodnom pjevačkom natjecanju “Bruna Spiller”, Crna Gora 2012. godine, posebna nagrada na „Vienna International Music Seminar Competition“ u Beču, Austrija 2011. Dobitnica je nagrade „Laureat“ festivala “Allegro vivo” (Horn, Austrija 2014.) i nagrade Zagrebačke filharmonije „Najbolji mladi glazbenik“ 2016. godine.

Martina Menegoni Rođena u Novoj Gradišci gdje završava osnovnoškolsko obrazovanje. U Zagrebu završava srednjoškolsko obrazovanje u Glazbenoj školi Blagoje Bersa, teoretski odjel i solo pjevanja. 2012. Martina Menegoni je diplomirala glazbenu pedagogiju na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, te povijest umjetnosti na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Od 20201. Menegoni je studentica solo pjevanja na Sveučilištu Juraj Dobrila u Puli. U travnju 2015. Martina osvaja treću nagradu na “International Singing Competition Ferruccio Tagliavini” nakon koje sljedi koncertni angažman u Graz Operi. Od svojeg debija 2014.g. u ulozi Hänsela u operi “Hänsel und Grätel” E. Humperdincka u HNK u Zagrebu, gđa Menegoni je ostvarila brojne uloge. U koncertnoj izvedbi Wagnerovih “Die Walküre” pjevala je ulogu Roßweiße u HNK u Zagrebu i muzeju Mimara te je ostvarila ulogu Druge dame (Mozart, “Čarobna frula”) u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski. Na festivalu Osorske glazbene večeri u ljeto 2019. Martina kreira ulogu Vile u praizvedbi opere “Plava ptica” hrvatske skladateljice Olje Jelaske pod vodstvom Berislava Šipuša i Cantus Ansambla. U ljeto 2021. Martina je izabrana od strane “Bayreuther Festspiele” za sudjelovanje u masterclassu “Mladih wagnerijanskih pjevača” pod vodstvom Johna Lundgrena na istom festivalu na kojem izrađuje svoje wagnerijanske uloge, te pjeva veliku scenu Waltraute iz Wagnerovog “Sumraka Bogova”. Na koncertnom podiju gđa. Menegoni je sudjelovala kao jedna od solistica uz Zagrebačku Filharmoniju u izvedbi Debuusyeva Trois Nocturnes – “Sirènes” pod ravnanjem Leopolda Hagera. U veljači 2018. gđa. Menegoni je nastupila kao alt solist u izvedbama poznatog oratorijskog djela “Stabat Mater” G. Pergolesija s Orkestrom Mladih Glazbenika na tri koncerta (Zagreb, Šibenik, Pregrada) koji su snimani za Laudato TV. U 2019. gđa Menegoni nastavlja koncertnu djelatnost angažmanima u Dvorakovim “Stabat Mater” i Vivaldijevoj “Gloriji”.

 

 

Što smo radili prošle godine?

Dubrovački simfonijski orkestar iza sebe je ostavio godinu bogatu događajima, bez obzira na epidemiološke mjere i druge probleme s kojima smo se svi zajedno susretali.

Zahvaljujemo našoj vjernoj publici što su redovito dolazili na koncerte, podržavajući tako naš rad i trud.

Pogledajte najvažnije trenutke iz 2021. godine – Highlights DSO 

BACH IN THE SUBWAYS – DSO ZA BACHOV ROĐENDAN

Dubrovački simfonijski orkestar pridružio se globalnoj glazbenoj inicijativi Bach in the Subways.

Što je Bach in the Subways?

Postoje četiri glavna elementa ove inicijative:

  • Glazba J.S. Bacha svira bilo kada i bilo gdje, ne samo u podzemnim željeznicama.
  • Izvedba je na otvorenom i dostupna svima – glazbeni poklon za one koji ga žele čuti.
  • Izvedba je besplatna za publiku i nikakav novčani transfer nije dozvoljen između izvođača i publike. 
  • Nijedan glazbenik ne mora platiti za ovu izvedbu. 

 

Ovaj je pokret nastao u New Yorku 2011. godine i otada se proširio diljem svijeta. Stotine glazbenika svake godine sudjeluju u ovoj inicijativi u periodu od 21. do 31. ožujka – za Bachov rođendan.

Ove se godine pridružuje Dubrovački simfonijski orkestar s čak tri izvedbe posvećene Bachu.

  • 25. ožujka u 20 sati u Saloči od zrcala nastupaju Gudački komorni ansambl uz maestra Ivana Huta i violinisticu Đanu Kahriman.
  • 26. ožujka u 12 pod voltima Sponze nastupa Puhački kvintet DSO-a
  • 27. ožujka u 11:15 na Sponzi nastupa Gudački komorni ansambl & Puhački kvintet uz maestra Huta

Na programu je naravno – Bach!

Svi koncerti su besplatni, stoga pozivamo sve naše sugrađane i goste da prošeću Stradunom ovaj vikend u jutarnjim satima i uživaju u glazbenom poklonu.